Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

informacje dla mediów
14.07.2014 / Anna Jarząb
Pdf
Drukuj
Powrót

Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, znany powszechnie jako Szpital w Ochojcu, jest publicznym zakładem opieki zdrowotnej.

Organem tworzącym Szpital jest Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

 

Zasadniczymi celami działania Szpitala są:

  • udzielanie świadczeń zdrowotnych
  • promocja zdrowia
  • realizacja zadań dydaktycznych i badawczych, w tym wdrażanie nowych technologii medycznych oraz metod leczenia

 

W szpitalu funkcjonują 22 oddziały i 35 poradni, dysponuje łącznie 703 łóżkami  i realizuje kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

Rocznie w Szpitalu leczonych jest ponad 160 tys. pacjentów. Oddziały ścisle współpracują w zakresie diagnostyki i leczenia chorych, a dzięki temu szpital poszerza ofertę jednego z największych ośrodków kardiologiczno - kardiochirurgicznych w Polsce o możliwość opieki nad chorymi z innymi dolegliwościami, np.:

z przewlekłą chorobą nerek, z problemami onkologicznymi, laryngologicznymi,neurologicznymi,neurochirurgicznymi,ortopedycznymi, internistycznymi

 

Szeroki zakres badań kardiologicznych i doskonała diagnostyka obrazowa stanowią podstawę do leczenia i kwalifikowania chorych do zabiegów kardiochirurgicznych, oraz umożliwiają wykonywanie złożonych przezskórnych zabiegów kardiologicznych.

 

W Szpitalu w Ochojcu pod okiem wybitnych specjalistów kształcone jest młode pokolenie lekarzy i pielęgniarek. Systematycznie organizowane są ogólnopolskie i międzynarodowe sympozja, warsztaty i konferencje naukowe.

 

Szpital dąży do ciągłego doskonalenia pracy, utrzymania silnej pozycji na rynku usług medycznych, spełniania standardów, a przede wszystkim osiągnięcia zadowolenia i satysfakcji wszystkich pacjentów i pracowników.

Wyślij na Facebooka
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
<