Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

top news port kali mstr galp mult
ban-header.jpg d0e54e1d318f3da8af0b8bfbc92b766c
Zatrzymaj animacje
pl
en
de
ru
Kliknij, aby przetłumaczyć stronę na język ukraiński
ban-header-logo.png a805b707710979971e5a9e197e2299c7

Wyszukiwarka usług

:
:
Przeszukaj całą bazę informacji usług pod kątem interesującej cię frazy
Wybierz jeden z oddziałów aby zobaczyć najczęściej realizowane w nim zabiegi / operacje
:
:
Wpisz nazwę zabiegu / operacji
Wybierz z listy jednego z naszych specjalistów

Badanie wycinka skórno-mięśniowego

Badanie to polega na chirurgicznym pobraniu fragmentu skóry, tkanki podskórnej i mięśni z okolicy uda bądź podudzia, celem badania ich budowy pod mikroskopem. Badanie to może pomóc ustalić rozpoznanie, a co za tym idzie, dobrać odpowiednie leczenie. Pobranie wycinka skórno-mięśniowego odbywa się w warunkach sali zabiegowej.

 

Lekarz, po dokładnej dezynfekcji skóry i starannym znieczuleniu pobierze fragment skóry, tkanki podskórnej i mięśni długości kilku centymetrów. Następnie zaopatrzy ranę kilkoma szwami.

 

Zabieg ten jest bezpieczny, może jednak wiązać się z nim pewien dyskomfort i powikłania. W trakcie trwania zabiegu, pomimo znieczulenia, może Pani/Pan odczuwać nieznaczny ból. Ból może występować również przez pewien okres po zabiegu. Mogą wystąpić przemijające zaburzenia czucia powierzchownego, na skutek przecięcia nerwów czuciowych. Wśród możliwych powikłań należy wymienić objawy uczulenia na środki dezynfekujące, znieczulające, a także możliwość wystąpienia zakażenia rany. W 10-14 dobie po zabiegu należy usunąć szwy. W miejscu pobrania wycinka pozostaje blizna.

 

  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót

Oddziały, poradnie, diagnostyka