Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

top news port kali mstr galp mult
ban-header.jpg 9f3113f61f2f7a270c2dbc1a40e55a2c
Zatrzymaj animacje
pl
en
de
ru
Kliknij, aby przetłumaczyć stronę na język ukraiński
ban-header-logo.png b5394c8ca56be8912f676528918ecfb5

Wyszukiwarka usług

:
:
Przeszukaj całą bazę informacji usług pod kątem interesującej cię frazy
Wybierz jeden z oddziałów aby zobaczyć najczęściej realizowane w nim zabiegi / operacje
:
:
Wpisz nazwę zabiegu / operacji
Wybierz z listy jednego z naszych specjalistów

Terapia V.A.C.

Stwierdzone u Pani/Pana utrudnione gojenie się rany w okolicach uprzednio wszczepionego urządzenia antyarytmicznego jest wskazaniem do zastosowania intensywnego leczenia. Niniejszym proponujemy Państwu leczenie za pomocą terapii V.A.C. (Vacuum Assisted Closure). Jest to zaawansowana terapia wspomagania gojenia się ran poprzez wielotorowe działanie ujemnego ciśnienia przy użyciu mikroprocesorowo sterowanych urządzeń.

 

Technika ta od wielu lat z powodzeniem stosowana jest np. w chirurgii ogólnej i kardiochirurgii w przypadkach ran ostrych, urazowych, podostrych czy przy rozejściach się brzegów ran. Dotychczas brak jest jednak badań jednoznacznie potwierdzających przydatność leczenia u chorych z wszczepionymi urządzeniami antyarytmicznymi, ale nasze doświadczenia wydają się potwierdzać przydatność w uzasadnionych klinicznie przypadkach.

 

Przeciwwskazaniem do zastosowania tej terapii są;

• obecność suchej tkanki martwiczej,

• nieleczone zapalenie kości lub szpiku,

• nie do końca zdiagnozowane przetoki jelitowe,

• obecność komórek nowotworowych w ranie.

 

Terapia będzie polegała na wykonaniu kilku zabiegów (co najmniej 3) w odstępie kilku dni. Pierwszy zabieg polega na wprowadzeniu opatrunku oraz podłączeniu urządzenia V.A.C w znieczuleniu miejscowym. Kolejne zabiegi to zmiany jednorazowych opatrunków V.A.C. również w znieczuleniu miejscowym W określonych sytuacjach zabieg(i) może być wykonany w znieczuleniu dożylnym lub ogólnym przy asyście anestezjologa.

 

Wyrażając zgodę na niniejszą terapię przyjmuję do wiadomości, iż wykonanie każdego z serii zabiegów jest możliwe przy bezwzględnym zachowaniu co najmniej 6 godzinnego pozostawania „na czczo” bezpośrednio przed zabiegiem. Nie dostosowanie się do tego wymogu może skutkować powikłaniami śródzabiegowymi w tym zachłyśnięciem i/lub zadławieniem wraz ze wszelkimi tego konsekwencjami w tym (w niezwykle rzadkich przypadkach) ze zgonem włącznie.

 

  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót

Oddziały, poradnie, diagnostyka