Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

:
:
Wpisz nazwę oddziału
Wybierz jeden z oddziałów
:
:
Wpisz nazwę zabiegu / operacji
Wybierz z listy jednego z naszych specjalistów

Oddział Geriatrii

 

Oddział Geriatrii

Lekarz Kierujący Oddziałem dr hab.n. med. Jan Szewieczek
   
Pielęgniarka Oddziałowa mgr Mirosława Gąsior
Sekretariat Oddziału tel. (032) 359 82 39
  adres e-mail: geriatria@gcm.pl
   
Ustalanie terminów przyjęć tel.: (032) 359 81 74
   

 

Charakterystyka Oddziału

Oddział prowadzi leczenie osób od 60 roku życia, w oparciu o standardy opieki geriatrycznej, ze szczególnym uwzględnieniem problemu wielochorobowości starszego wieku, obejmujące zaburzenia somatyczne i psychogeriatryczne. W skład zepołu terapeutycznego Oddziału wchodzą lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, rehabilitanci oraz dietetycy. Oddział współpracuje z szerokim gremium specjalistów innych dyscyplin klinicznych reprezentowanych w GCM. Oddział dysponuje 40 łóżkami.

Oddział Geriatrii stanowi bazę dydaktyczną dla Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach oraz Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W związku z tym, w Oddziale przebywają studenci medycyny, pielęgniarstwa lub fizjoterapii - młode, pełne zapału i wrażliwości osóby, które przygotowują się do pełnienia opieki nad seniorami.

  Termin przyjęcia:

  • zgłoszenie osobiste ze skierowaniem - Sekretariat V piętro budynku SSW
  • zgłoszenie telefoniczne 32 359 81 74 (dyżurka lekarska) - w terminie 14 dni roboczych od dnia dokonania wpisu na listę oczekujących należy dostarczyć oryginał skierowania, pod rygorm skreślenia z listy oczekujących 


Co zabrać ze sobą do szpitala:

  • dowód osobisty, karta ubezpieczenia zdrowotnego legitymacja emeryta lub rencisty
  • wykaz stosowanych leków i dawek, kompletną dokumentację medyczną (wszystkie dotychczasowe wyniki badań, karty wypisowe)
  • bezpieczne i wygodne obuwie domowe i łazienkowe
  • lekką i wygodną odzież osobistą (piżamę, koszulę nocną)
  • bieliznę osobistą
  • przybory toaletowe (zależnie od indywidualnych potrzeb: mydło w płynie, pasta i szczoteczka do zębów, grzebień, przybory do golenia, ręczniki, gąbki, środki pielęgnacyjne balsam, krem
  • woda mineralna niegazowana
  • sztućce

 
Wszelkie wartościowe przedmioty należy zostawić w domu lub poprosić o zdeponowanie w sejfie szpitalnym, ponieważ szpital nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafkach przy łóżku.

 
Lista ośrodków opieki długoterminowej

 

 

 

Pdf
Drukuj
Powrót
<