Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

top news port kali mstr galp mult
ban-header.jpg f9b89c689c89c183f63a30574de4431c
Zatrzymaj animacje
pl
en
de
ru
Kliknij, aby przetłumaczyć stronę na język ukraiński
ban-header-logo.png 5e0ec21e05097e16af72457334edf3af

Relacja z wydarzenia w dniu 4 grudnia 2015 r. - 15 lecia Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu oraz Polsko-Francuskiego Sympozjum pn. "Chirurgia Barku"

14.10.2015
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
Plakat promujący 15 lecie Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu oraz Polsko-Francuskie Sympozjum pn. "Chirurgia Barku"

Relacja z wydarzenia


W dniu 4 grudnia 2015 r. odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem 15 – lecia powstania Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Polsko-Francuskie Sympozjum „Polish Shoulder Club Meeting”, w Sali Konferencyjnej Hotelu „Angelo” w Katowicach .

Władze Uczelni, Wydziału Lekarskiego w Katowicach i Szpitala w Katowicach-Ochojcu (GCM) reprezentował Prorektor ds. Nauki, prof. dr hab. n. med. Jan Duława. Poza wybitnymi autorytetami z Paryża, Saint Jean i Marsylii, w spotkaniu uczestniczyli m.in. profesorowie: Szymon Dragan z Wrocławia, Julian Dutka z Krakowa, Stanisław Pomianowski z Warszawy, Sławomir Snela z Rzeszowa, Jerzy Okrajni, Krzysztof Ficek i Jacek Durmała z Katowic. Wykład wprowadzający, poświęcony historii oraz dokonaniom jednostki, wygłosił prof. dr hab. n. med. Damian Kusz, kierownik Katedry i Kliniki.

Obchodom towarzyszyły bardzo miła i życzliwa atmosfera oraz wzruszające przemowy zaproszonych Gości. Podczas sympozjum poświęconemu chirurgii barku wykładowcy zaprezentowali niezwykle wartościowe i ciekawe referaty, które z pewnością przyczynią się do rozpropagowania problemów związanych ze stawem ramiennym w Polsce. Wspomnieć należy o gorącej dyskusji i wymianie doświadczeń. Konferencja ta miała zarówno wymiar międzynarodowy, jak i międzypokoleniowy. W wydarzeniu tym uczestniczyli ordynatorzy większości oddziałów ortopedyczno-traumatologicznych woj. śląskiego, lekarze specjaliści, lekarze w trakcie specjalizacji, studenci koła naukowego przy Katedrze i Klinice Ortopedii oraz rehabilitanci i pielęgniarki.


Z poważaniem

prof. dr hab.n.med. Damian Kusz
ZaproszenieDrodzy Przyjaciele,


Katedra i Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Wydziału Lekarskiego w Katowicach rozpoczęła swoją działalność 01 grudnia 2000 r. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - Górnośląskim Centrum Medycznym im. Prof. Leszka Gieca.

Wielkim wyróżnieniem i życiowym wyzwaniem dla mnie było objęcie kierownictwa i tworzenie bazy dydaktyczno-naukowej oraz warunków do rozwoju Oddziału i wprowadzania innowacyjnych metod operacyjnych w tym wspaniałym Śląskim Ośrodku.

Solidne podstawy do aktywnych i kreatywnych działań zapewniał istniejący już od 1977 r. w GCM Oddział Chirurgii Urazowo–Ortopedycznej, ze znakomitym Ordynatorem - dr n. med. Jerzym Totuszyńskim oraz doborowym Zespołem Lekarsko-Pielęgniarskim.

W tym miejscu muszę wspomnieć moich wybitnych nauczycieli: prof. Gabriela Wejsfloga, doc. Izabelę Szwarnowiecką i przede wszystkim prof. Andrzeja Tokarowskiego.

Jubileusz 15-lecia Katedry i Kliniki postanowiłem połączyć z Polsko-Francuskim Sympozjum Chirurgia Barku. Do udziału w Spotkaniu zaprosiłem świetnych Wykładowców z Polski i Francji, którzy na co dzień specjalizują się w leczeniu operacyjnym urazów i zmian chorobowych stawu ramiennego. Wierzę, że każdy znajdzie dla siebie wartościowe i ciekawe prezentacje, a w dyskusji wyjaśnimy kwestie sporne i spróbujemy uzgodnić wytyczne postępowania w stanach patologii barku.

Wielkim zaszczytem jest Honorowy Patronat wspaniałych Osobistości naszego kraju, który podnosi w istotny sposób rangę tego wydarzenia.

Podziękowania składam Wystawcom, ludziom dobrej woli, rozumiejącym potrzeby szkoleniowe młodego pokolenia lekarzy w zmaganiu się z codzienną rzeczywistością medyczną.

Dziękuję przede wszystkim Uczestnikom, którzy zdecydują się przyjechać na Śląsk i wziąć udział w naszym Jubileuszu oraz Sympozjum.


W imieniu Komitetu Organizacyjnego życzę Państwu owocnych obrad oraz miłych wrażeń z pobytu w Katowicach.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego

Kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu SUM

Prof. dr hab. n. med. Damian KUSZ


 

Szczegółowe informacje, miejsce obrad, złoszenie : link
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót