Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

top news port kali mstr galp mult
ban-header.jpg f99f62195bb15f2de977f78bd69a6244
Zatrzymaj animacje
pl
en
de
ru
Kliknij, aby przetłumaczyć stronę na język ukraiński
ban-header-logo.png 3788ea854ec4745e8d21656e5b11eaa3

od 26 lutego do 1 marca 2015 r. - Światowy Kurs o Twardzinie Układowej

23.12.2014
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
lekarz badający pacjenta

 

 

 

W dniach od 26 lutego do 1 marca br. w Katowicach

 

odbędzie się w Katowicach

 

EUSTAR Educational Course 2015.

 

 

 

 

 

Jest to Światowy Kurs dla Lekarzy Reumatologów dotyczący Twardziny Układowej zorganizowany przez Europaen Scleroderma Trial and Research Group (EUSTAR). Jest to najważniejsza na świecie organizacja badająca tą rzadką i ciężką chorobę.

 

Kurs EUSTAR jest organizowany w różnych częściach świata i udało nam się w ubiegłym roku uzyskać zgodę EUSTAR na jego organizację w Katowicach. (Wygraliśmy w konkurencji z kilkoma krajami). Jest to ważne, bowiem kurs w Katowicach umożliwia udział lekarzom z Polski.

 

W katowickim kursie weźmie udział aż 19 lekarzy z Polski. Organizatorem kursu jest prof. Eugeniusz J. Kucharz, obecnie prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.

 

Oddział Chorób Wewnętrznych i Reaumatologii jest jedyną  w Polsce placówką stosującą w leczeniu twardziny układowej przeszczepy autologiczne komórek macierzystych (we współpracy z Klinika Hematologiczną i Transplantacji Szpiku SUM). Mamy też wyjątkowo dużą (jak na bardzo rzadką chorobę) grupę chorych objętych leczeniem.

Przy Oddziale działa jedyne w Polsce stowarzyszenie chorych na twardzinę układową.

 

Twardzina układowa jest chorobą o nieznanej przyczynie, w której dochodzi do włóknienia skóry i narządów wewnętrznych. Choroba dotyczy w części ludzi młodych i może być zagrożeniem życia.

 

Otwarcie Kursu EUSTAR, w którym weźmie udział 23 najwybitniejszych badaczy tajemniczej choroby – wykłady kursu odbędzie się w czwartek 26 lutego o godzinie 14.00 w Hotelu Angelo w Katowicach.

 

 http://www.eustar.org/

 

 

Prof. Eugeniusz Józef Kucharz

 

 

 

  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót

Czytaj inne aktualności w kategorii: Dla pacjenta