Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

top news port kali mstr galp mult
ban-header.jpg b7dd673d190530290ff78e839a8d323e
Zatrzymaj animacje
pl
en
de
ru
Kliknij, aby przetłumaczyć stronę na język ukraiński
ban-header-logo.png c5ab6a2d7d1c3ef10eb51b70b12233b8

Sukces specjalistów z I Kliniki Kardiologii - po raz pierwszy w Polsce użyto nowej generacji systemu do trójwymiarowego mapowania serca EnSite X®

24.11.2021
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
Zespół I Kliniki Kardiologii, który wykonał zabiegu.

W I Klinice Kardiologii zastosowano nowej generacji system do trójwymiarowego mapowania serca EnSite X® (Abbott).

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom platformy możliwe jest jeszcze dokładniejsze mapowanie nawet najbardziej złożonych zaburzeń rytmu serca. Rozwój technologii polegający na dokładnym odzwierciedleniu anatomii oraz nowym rozwiązaniom softwearowym (LiveView Dynamic Dispaly, High Density, OT mapping) pozwala sprawniej identyfikować miejsca i mechanizmy powstawania arytmii. Przekłada się to bezpośrednio na wzrost skuteczności zabiegów ablacji. Elektrofizjolodzy mając dostęp do zaawansowanej platformy 3D EnSite X® mogą bezpiecznie diagnozować, a następnie leczyć wszelkiego rodzaju arytmie przedsionkowe jak i komorowe. W efekcie poszerza się grupa pacjentów, dla których ablacja jest metodą dającą dużą szansę na poprawę stanu zdrowia lub całkowite wyleczenie.

Pierwszy pacjent ma 53 lata i wystąpił u niego nawrót migotania przedsionków po ablacji RF w 2012 roku. Stwierdzono przepusty w 3 z 4 żył. Wykonano mapowanie 3D oraz ablację żył lewej górnej i obu prawych potwierdzając izolację. Operatorem był Andrzej Hoffmann. W sterówce przy zabiegu byli: Jarek Kolasa, Seweryn Nowak, Paweł Połeć-Abbott i Dawid Bluszcz-Abbott.

Gratulacje !!!

  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót

Czytaj inne aktualności w kategorii: Dla pacjenta