Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

top news port kali mstr galp mult
ban-header.jpg 25263df2d0f90cda97f09547b1398c5b
Zatrzymaj animacje
pl
en
de
ru
Kliknij, aby przetłumaczyć stronę na język ukraiński
ban-header-logo.png f0ffdd6a11d055fc7184ec27db86ff98

III Klinika Kardiologii SUM i III Oddział Kardiologii GCM w ramach programu ULAM rozpoczęły współpracę z Oddziałem Rytmologii Helios Klinikum Köthen oraz Uniwersytetem w Lipsku

29.06.2022
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
Czerwony napis NAWA

Program im. Stanisława Ulama Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

Celem programu  jest zwiększenie stopnia umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych. Program pozwala na przyjazdy do Polski zarówno uznanych, jak i obiecujących naukowców, posiadających co najmniej stopień naukowy doktora, którzy wzmocnią potencjał naukowy polskich jednostek i włączą się w prowadzone w nich aktywności naukowe, przede wszystkim projekty badawcze i dydaktykę. 

Rozpoczęcie współpracy 

W ramach Programu Ulam III Klinika Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i III Oddział Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego kierowany przez Profesora Wojciecha Wojakowskiego, nawiązały współpracę z Panem Profesorem Jędrzejem Kosiukiem, kierownikiem Oddziału Rytmologii Helios Klinikum Köthen oraz pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Lipsku. 

Badania współrealizowane w ramach programu

Badania współrealizowane z Prof. Jędrzejem Kosiukiem dotyczą stworzenia symulatora zaburzeń rytmu serca przeznaczonego dla studentów medycyny oraz lekarzy kształcących się w zakresie elektrofizjologii klinicznej. Narzędzie pozwoli na komputerowe odwzorowanie wewnątrzsercowych zapisów aktywności elektrycznej, co przekłada się na diagnostykę szerokiej grupie arytmii. Jest to unikatowe rozwiązanie pozwalające na zdobycie umiejętności, które dotychczas wymagały szkolenia bezpośrednio na sali zabiegowej z pacjentem. Nauka kluczowych elementów elektrofizjologii, szczególnie analizy sygnałów, wyboru właściwych protokołów stymulacji i interpretacji odpowiedzi elektrycznej ułatwi późniejszą naukę elementów praktycznych.

Symulator elektrofizjologiczny to nowoczesne narzędzie dydaktyczne, które przełoży się na poprawę umiejętności diagnostycznych i terapeutycznych personelu medycznego, a tym samym wpłynie korzystnie na skuteczność wykonywanych zabiegów.

  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót