Zaproszenie na warsztaty szkoleniowe w zakresie wykonywania przezprzełykowych badań echokardiograficznych (TEE)
- Poprzednia
- Następna
- Drukuj
- Powrót
Informacje o szkoleniu
Katedra i Klinika Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz II Oddział Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach organizują praktyczne szkolenia z zakresu przezprzełykowych badań echokardiograficznych (TEE) z wykorzystaniem symulatora i trenażera. Od sierpnia 2021 roku zorganizowano w GCM w Katowicach-Ochojcu cztery szkolenia dla lekarzy zainteresowanych wykonywaniem badań echokardiograficznych przezprzełykowych. Zapraszamy do następnych edycji szkoleń.
Najbliższy warsztat odbędzie się w dniach 2-3 lutego 2022 r. w 9:00-15:30 w Górnośląskim Centrum Medycznym im. Prof. Leszka Gieca ul. Ziołowa 45 w Katowicach-Ochojcu (sala wykładowa 204 w budynku Górnośląskiego Ośrodka Kardiologii na Ip).
„Warsztat szkoleniowy w zakresie wykonywania przezprzełykowych badań echokardiograficznych (TEE)” organizowany jest przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w ramach projektu "Kształcenie podyplomowe lekarzy - rozwój kształcenia praktycznego z wykorzystaniem technik symulacji medycznej SUM".
Dzięki współfinansowaniu ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój udział w warsztacie jest bezpłatny. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych Trenerów i Specjalistów z zakresu kardiologii. Kurs składa się z części teoretycznej oraz praktycznej – ćwiczenia na symulatorze i trenażerze.
Program szkolenia
Umiejętności:
- uczestnik posiądzie wiedzę i umiejętności obsługi głowicy przezprzełykowej w powiązaniu z nawigacją aparatem echokardiograficznym;
- uczestnik będzie znał kluczowe etapy wykonywania badania TEE oraz pozna ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych oraz powikłań związanych z badaniem TEE;
- uczestnik nabędzie umiejętności w zakresie znajomości topografii przekrojów serca w obrazie dwuwymiarowych jak i w obrazem 3D;
- uczestnik zapozna się ze wskazaniami do badania TEE, z raportowaniem wyniku badania oraz z wnioskowaniem na podstawie uzyskanych informacji.
Dzień pierwszy
- Wprowadzenie do szkolenia
- Warunki i technika badania, wskazania, przeciwwskazania, protokół badania TEE
- Projekcje w badaniu TEE
- Wady zastawki mitralnej – optymalne projekcje, wnioskowanie
- Obrazowanie w zapaleniu wsierdzia
- Hands-on Zajęcia praktyczne na symulatorach- 4 godziny
Dzień drugi
- Metody poszukiwania materiału zatorowego w sercu.
- Obrazowanie w wadach zastawki aortalnej.
- Obrazowanie aorty
- Badania przezprzełykowe asystujące zabiegom przezskórnym
- Hands- on Zajęcia praktyczne na symulatorach 4 godziny
Metody pracy: Seminaria, zajęcia praktyczne na symulatorach oraz trenażerach.
Więcej informacji na stronie http://ksztalcenie.podyplomowe.lekarzy.sum.edu.pl
Kontakt
Dane osoby koordynującej kurs ze strony SUM:
Sandra Werner: Sekcja Programów Rozwojowych Uczelni
Centrum Transferu Technologii
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
e-mail:
tel: 32 208 36 44
W kwestiach merytorycznych uprzejmie prosimy o kontakt z Kierownikiem Kursu:
prof. dr hab. n. med. Zbigniewem Gąsiorem e-mail:
Zgłoszenia
W celu zgłoszenia na kurs uprzejmie prosimy o:
- kontakt telefoniczny pod nr 32 208 36 44 lub
- wypisanie dokumentów rekrutacyjnych i przesłanie skanów na adres e-mail: lub . Dokumentacja rekrutacyjna (4 załączniki) dostępna jest na stronie http://ksztalcenie.podyplomowe.lekarzy.sum.edu.pl
Sprawy organizacyjne
Podczas kursu zapewniony jest catering tj. przerwy kawowe, poczęstunek oraz lunch. Dla osób zamieszkałych pow. 50 km od miejsca kursu umożliwiamy skorzystanie z noclegu. Nocleg odbywa się w Hotelu Campanile w Katowicach, ul. Sowińskiego 48. W ramach rezerwacji mają Państwo zapewnione śniadania i kolacje. Z racji wczesnych godzin rozpoczęcia kursu można przyjechać i zameldować się dzień wcześniej. Po ukończonym kursie każdy uczestnik otrzymuje certyfikat.
- Poprzednia
- Następna
- Drukuj
- Powrót