Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

top news port kali mstr galp mult
ban-header.jpg 7c90fc9ac5ebf9593e500ac3958a78be
Zatrzymaj animacje
pl
en
de
ru
Kliknij, aby przetłumaczyć stronę na język ukraiński
ban-header-logo.png d089d3e7d005ca6c3727f7afc81e0acd

Nominacja profesorska dla dr hab.n.med. Jana Szewieczka

27.04.2018
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót

W dniu 25 kwietnia 2018r.  Prezydent  Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki, gratulował profesorom wejścia do naukowej elity.


Nominację profesorską otrzymał dr hab.n.med. Jan Szewieczek.


Prof. dr hab. n. med. Jan Szewieczek od początku swojej pracy związany jest z Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof.Leszka Gieca. Początkowo pracował w I Oddziale Chorób Wewnętrznych, następnie pełnił funkcję zastępcy ordynatora w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych, a od 2005 roku kieruje Oddziałem Geriatrii.

Od 2012 roku pełni funkcję kierownika Kliniki Geriatrii w Katedrze Chorób Wewnętrznych na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Działalność naukowa profesora koncentruje się na gerontologii klinicznej. Do najbardziej znaczących należą wyniki badań stuletnich mieszkańców województwa śląskiego, które wykazały związek między większym ciśnieniem tętniczym a lepszym stanem funkcjonalnym oraz prawdopodobieństwem dłuższego przeżycia osób stuletnich, otwierając nowe perspektywy w opiece nad osobami starszymi.

Serdecznie Gratulujemy!

  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót