Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

top news port kali mstr galp mult
ban-header.jpg 41a2fb4fca82c1b4f21042e92b78c04c
Zatrzymaj animacje
pl
en
de
ru
Kliknij, aby przetłumaczyć stronę na język ukraiński
ban-header-logo.png b1146c4ce71139417311f26893c6ceee

13-15 października 2016 r. - Dziewiąty Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Rahabilitacji

27.09.2016
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
13-15 października 2016 r. - Dziewiąty Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Rahabilitacji

Zaproszenie

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

w imieniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji oraz Komitetu Naukowego i Organizacyjnego mamy zaszczyt zaprosić serdecznie do udziału w:IX Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji,

który odbędzie się w dniach 13-15 października 2016 roku.

Tematem Kongresu jest: „Interdyscyplinarna współpraca – przyszłość europejskiego modelu funkcjonowania PRM (Physical and Rehabilitation Medicine)”.

Celem Kongresu jest przedstawienie i popularyzowanie zasad kompleksowej rehabilitacji prowadzonej przez interdyscyplinarny zespół, zgodnie z aktualnymi wytycznymi biopsychospołecznego modelu rehabilitacji.

Medycyna oparta na faktach, przypisująca pacjentów do poszczególnych jednostek chorobowych oraz szybko dokonujący się postęp medycyny sprawiają, że z pola widzenia znika osoba chora i jej potrzeby. Holistyczne podejście do pacjenta to umiejętność syntezy wszystkich danych medycznych i ocena przełożenia tej wiedzy na ograniczenia funkcjonalne chorych.

Współczesna rehabilitacja, nazywana na świecie PRM Physical and Rehabilitation Medicine (medycyna fizykalna i rehabilitacja), stanowi podstawę nowoczesnych systemów ochrony zdrowia, w których mają być stosowane skuteczne interwencje, podnoszące jakość życia niepełnosprawnych. Konieczność interdyscyplinarnej i interprofesjonalnej współpracy, jak się dzisiaj wydaje, to jedyna skuteczna droga, dzięki której możliwe jest rozwiązanie wieloaspektowych problemów niepełnosprawnych oraz stworzenie efektywnego systemu biopsychospołecznego modelu rehabilitacji, mającego na celu poprawę w zakresie funkcji, struktur ciała oraz aktywności i uczestnictwa przy uwzględnieniu czynników w kontekście środowiska i osoby niepełnosprawnej.

Mamy nadzieję, że IX Kongres PTReh stanie się interdyscyplinarnym forum wymiany wiedzy oraz doświadczeń. Zaplanowano cześć wykładową, warsztatową dyskusję okrągłego stołu oraz sesję studencką.

Na Kongres zapraszamy lekarzy wszystkich specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarki i wszystkich innych profesjonalistów zaangażowanych w proces rehabilitacji.

Kongres odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Życzymy Państwu owocnych obrad, ciekawych referatów oraz wypracowania nowych optymalnych rozwiązań, które staną się inspiracją do przyszłych działań na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych.

Uczestnikom Kongresu przysługiwać będą punkty edukacyjne.


Do zobaczenia w Katowicach.

Prezes ZG Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji  prof. dr hab. n. med. Jolanta Kujawa

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego IX Międzynarodowego Kongresu PTReh dr hab. n. med. Jacek Durmała

link do wydarzenia : http://www.ptreh.katowice.pl/page/2/zaproszenie/

  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót