Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

top news port kali mstr galp mult
ban-header.jpg ce7850f639821c2791ce3c8001ed95e7
Zatrzymaj animacje
pl
en
de
ru
Kliknij, aby przetłumaczyć stronę na język ukraiński
ban-header-logo.png ac534f83dcb7ddae5710760538ef457d

Relacja z XVIII Ogólnopolskiej Konferencji Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego-3-4 czerwca 2016 r.

24.05.2016
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
Relacja z XVIII Ogólnopolskiej Konferencji Sekcji  Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego-3-4 czerwca 2016 r.

W dniach 3-4. czerwca 2016 roku odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach XVIII Ogólnopolska Konferencja Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był prof. Zbigniew Gąsior, kierownik Katedry i Kliniki Kardiologii WNoZ. W Sesji Inauguracyjnej uczestniczyli m.in. Prorektor ds. Studiów i Studentów SUM Prof. Joanna Lewin-Kowalik oraz Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa. Konferencja zgromadziła ponad 1000 kardiologów, którzy zapoznawali się z aktualnymi możliwościami obrazowania ultrasonograficznego w chorobach serca i naczyń oraz ich wykorzystania w codziennej praktyce kardiologicznej jak i w pilotowaniu przezskórnych zabiegów interwencyjnych w wadach zastawkowych serca. Zorganizowano także kurs dla początkujących echokardiografistów oraz warsztaty szkoleniowe w zakresie nowych metod obrazowania.

Zobaczcie relację zdjęciową


W dniach 3-4 czerwca 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się XVIII Ogólnopolska Konferencja Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem przez JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, prof. dr hab. med. Przemysława Jałowieckiego oraz Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy.

Do Katowic przyjedzie około tysiąca kardiologów, będą także przedstawiciele kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej. Organizatorem Konferencji jest Polskie Towarzystwo Kardiologiczne i lekarze II Oddziału Kardiologii naszego szpitala. Współgospodarzem tego wydarzenia jest Miasto Katowice.

Komitet Naukowy przygotował atrakcyjny program merytoryczny zawierający sesje i wykłady prezentujące aktualne możliwości diagnostyczne i lecznicze w zakresie kardiologii i kardiochirurgii, ze szczególnym uwzględnieniem technik nowoczesnego obrazowania serca i naczyń. Zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia technologiczne obrazowania ultrasonograficznego w powiązaniu z ich zastosowaniem w stanach nagłego zagrożenia życia oraz przy wykonywaniu skomplikowanych zabiegów u chorych z wadami serca i naczyń. Przedstawione zostaną osiągnięcia polskich ośrodków kardiologicznych w małoinwazyjnym leczeniu wad zastawkowych serca, w tym przezskórnego wszczepiania zastawki aortalnej (zabiegi TAVI) oraz przezskórnego uszczelniania niedomykalnej zastawki mitralnej (zabiegi z zapinką MitraClip). Echokardiografia jest nieodzowną metodą w pilotowaniu właściwego wykonywania takich zabiegów. Jest to także obok EKG, drugie najważniejsze narzędzie kardiologa w jego codziennej pracy. W czasie Konferencji zaprezentowane zostaną m.in. unikalne zabiegi przezskórnego uszczelniania przecieków okołozastawkowych wykonywane przez kardiologów interwencyjnych w szpitalu w Katowicach-Ochojcu. Dzięki tym nowym możliwościom terapeutycznym część chorych może uniknąć ryzykownego dla nich zabiegu kardiochirurgicznego. W czasie Konferencji będą zorganizowane warsztaty obrazowania echokardiograficznego z zakresu zaawansowanych technik trójwymiarowego obrazowania serca, a młodzi adepci kardiologii będą mieli okazję uczestniczenia w kursie echokardiograficznym.

szczegóły Konferencji: http://echo2016.ptkardio.pl/

  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót