Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

top news port kali mstr galp mult
ban-header.jpg f82f51b49b111f799bfc839a80b4f834
Zatrzymaj animacje
pl
en
de
ru
Kliknij, aby przetłumaczyć stronę na język ukraiński
ban-header-logo.png 812bf579a76b0da4a199c4c6b56ceec8

Górnośląskie Centrum Medyczne uzyskało akredytację Centrum Naczyniowego

15.06.2015
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
Górnośląskie Centrum Medyczne uzyskało akredytację Centrum Naczyniowego


 SPSK nr 7 SUM
Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca
uzyskało
Akredytację Centrum Naczyniowego

 

 

W dniu 11 Maja 2015 European Commission for Accreditation of Vascular Center Międzynarodowej Unii Angiologicznej (International Union of Angiology) przyznało Samodzielnemu Publicznemu Szpitalowi Klinicznemu nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Górnośląskiemu Centrum Medycznemu im. prof. Leszka Gieca zaszczytne miano Centrum Naczyniowego (Vascular Center). Tym samym dołączyło do sieci 7 ośrodków w Europie posiadających ww. status.

Zgodnie z aktualnymi trendami w medycynie zarówno Europejskiej jak i światowej, chorzy z chorobami układu naczyniowego powinni być diagnozowani jak również leczeni w dedykowanych ośrodkach naczyniowych opartych o wysokospecialistyczną opiekę specjalistów różnych dziedzin w tym chirurgów naczyniowych, angiologów, kardiologów, diabetologów, nefrologów i szeregu innych specjalności.

Zgodnie z przeprowadzonym procesem akredytacji zakończonym wizytacją zarówno Oddziału Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii jak i całego szpitala ośrodek w pełni spełnia kryteria Centrum Naczyniowego (Vascular Center) jako wielospecjalistycznego ośrodka dedykowanego chorym z chorobami naczyń oraz oferującego świadczenia na poziomie Europejskim, co podkreślono w nadanym certyfikacie.

Szpital w Ochojcu jako pierwszy w Polsce i jeden z niewielu w Europie ośrodek otrzymał zaszczytny tytuł akredytowanego Centrum Naczyniowego (Vascular Center)_ spełniającego wszelkie wymagane ku temu kryteria. Dzięki wieloletniej aktywnej działalności Oddziału Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii współpracującego z szeregiem innych oddziałów i specjalistów SPSK nr 7 SUM GCM im. prof. Leszka Gieca, Centrum Naczyniowe zapewnia kompleksową opiekę chorym z chorobami naczyń we wszystkich obszarach układu naczyniowego, co w istotny sposób wpływa na zarówno możliwości jak i jakość proponowanego leczenia chorych naczyniowych.

 

 

 

 

 

  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót

Czytaj inne aktualności w kategorii: Dla pacjenta