Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

top news port kali mstr galp mult
ban-header.jpg 99e4e5a908574ccbe9200147b1ddbd26
Zatrzymaj animacje
pl
en
de
ru
Kliknij, aby przetłumaczyć stronę na język ukraiński
ban-header-logo.png ea67dad395bf5b0feef67f4b89b3a711

Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali przyznała Szpitalowi certyfikat „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent"

17.10.2023
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
certyfikat

Certyfikat „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”

Niezmiernie miło jest nam Państwa poinformować, iż Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali przyznała Górnośląskiemu Centrum Medycznemu im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach certyfikat „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent.

Szpital znalazł się w gronie 20 szpitali, które otrzymały najwięcej punktów podczas procesu certyfikacji placówek medycznych plasując się na 14 miejscu w Polsce i 1 miejscu na Śląsku.

W tegorocznej edycji certyfikacji szpitali wzięło udział 112 placówek, z których 108 otrzymało certyfikat „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”. Każda certyfikowana placówka musiała spełnić kryteria określone przez Radę Ekspertów oraz podpisać deklarację „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”, zobowiązując się do przestrzegania 11 zasad, mających zapewnić bezpieczne środowisko pracy dla personelu medycznego. Deklaracja zawiera zobowiązania szpitali m.in. do posiadania procedur podawania leków niebezpiecznych, rzetelnej oceny ryzyka wystąpienia ekspozycji zawodowej i jej zapobiegania, prowadzeniu cyklicznych szkoleń dla personelu medycznego, jak również prowadzenia rejestru zranień i zakłuć i stosowania i korzystania z bezpiecznego sprzętu medycznego.

„Otrzymanie certyfikatu Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent potwierdza, że dany szpital stosuje się do najważniejszych zasad i standardów bezpieczeństwa" - komentuje dr n. med. i n. o zdr. Paweł Witt Przewodniczący Rady Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali.

  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót

Czytaj inne aktualności w kategorii: Dla pacjenta