Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

top news port kali mstr galp mult
ban-header.jpg 6420a8351aa3c38f6d7d94a8cca293dd
Zatrzymaj animacje
pl
en
de
ru
Kliknij, aby przetłumaczyć stronę na język ukraiński
ban-header-logo.png 9cf7a0873f37284f6c2a411b5ca180ad

GCM otrzymało rekomendację na sfinansowanie projektu pn. Poprawa zdrowia pacjentów z niewydolnością serca poprzez pilotażowe wdrożenie usług telemedycznych w Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca w Katowicach.

01.08.2022
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
Logo Ministerstwa Zdrowia. Drukowane, niebieskie litery M i Z, pod nimi napis Ministerstwo Zdrowia.

Grant w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021

Górnośląskie Centrum Medyczne im.prof.Leszka Gieca otrzymało rekomendację na sfinansowanie projektu pn. ”Poprawa zdrowia pacjentów z niewydolnością serca poprzez pilotażowe wdrożenie usług telemedycznych w Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca w Katowicach.

Projekt ten składany był w ramach konkursu na: dofinansowani projektów pilotażowych na przetestowanie modeli telemedycznych opracowanych w ramach predefiniowanego projektu dotyczącego polityki telemedycyny i e- zdrowia..

Kwota dofinansowania ma wynieść 2.982.209,00 zł z czego 85 % budżetu udostępnia Norweskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a 15 % budżetu stanowią środki budżetu państwa.

Program pilotażowy ma się opierać na współpracy z partnerem norweskim w zakresie pozyskania wiedzy o programach pilotażowych działających w Norwegii oraz z partnerami polskimi to jest z placówkami Podstawowej Opieki Zdrowotnej w zakresie pozyskiwania pacjentów z niewydolnością serca i prowadzenia nadzoru nad ich stanem zdrowia na podstawie teleporad i konsultacji przy pomocy odpowiedniej platformy informatycznej.

Umowa na dofinasowanie ze Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia pełniącym funkcję Operatora Programu „Zdrowie” w ramach NMF 2014-2021 zostanie podpisana pod koniec miesiąca sierpnia br. ,a sam projekt ma trwać do 31 grudnia 2023r.

  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót

Czytaj inne aktualności w kategorii: Dla pacjenta