Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

top news port kali mstr galp mult
ban-header.jpg fbfd0cae316520bbf422c0d5718d0e58
Zatrzymaj animacje
pl
en
de
ru
Kliknij, aby przetłumaczyć stronę na język ukraiński
ban-header-logo.png cacfd545457362b2fbea828140cf5997

Srebrne monety za szczególne zaangażowanie i pracę podczas pandemii COVID-19

09.02.2022
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
Na niebieskim tle dwie strony srebrnej monety.

Narodowy Bank Polski w hołdzie personelowi medycznemu.

W podziękowaniu za trud i profesjonalizm, oraz za serce, współczucie i empatię okazywane pacjentom, Narodowy Bank Polski wyemitował srebrną monetę kolekcjonerską „Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19”, o nominale 10 zł.

Na rewersie monety jest przedstawiona dłoń lekarza w rękawiczce chirurgicznej, ujmująca z troską dłoń pacjenta, a poniżej wstęga o barwach Rzeczypospolitej Polskiej i napis „Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19”. Na awersie widnieją nominał, napis „Rzeczpospolita Polska”, rok emisji oraz wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczyste wręczenie monet

9 lutego w Górnośląskim Centrum Medycznym odbyło się spotkanie przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego Oddział w Katowicach z dyrektorem i pracownikami GCM. Podczas spotkania Pan Mariusz Siembiga z-ca Dyrektora Oddziału NBP w Katowicach wręczył srebrne monety za szczególne zaangażowanie i pracę podczas pandemii COVID-19.

Uhonorowane osoby stojące na tle niebieskiej ścianki reklamowej.

Na zdjęciu od lewej strony stoją: prof. dr hab. n. med. Adam Barczyk, prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański - Rektor SUM w Katowicach, Mariusz Siembiga z-ca Dyrektora Oddziału NBP w Katowicach, Klaudia Rogowska - Dyrektor GCM, dr Beta Ochała, dr Danuta Gierek, Magdalena Cwynar, dr Szymon Skoczyński, Agnieszka Wajda-Kiszczak, dr Czarosław Kijonka, prof. Tomasz Darocha.

  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót

Czytaj inne aktualności w kategorii: Dla pacjenta