Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital w Ochojcu - www.gcm.pl

top news port kali mstr galp mult
ban-header.jpg 82bc8abc656b6c5ba055a1697187519e
Zatrzymaj animacje
pl
en
de
ru
ban-header-logo.png 83cd88f957c1a456ea6f0c3c58ad29b3

Kampania informacyjno-edukacyjna Ministerstwa Zdrowia pn. Solidarni dla transplantacji.

23.11.2020
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
grafika kampanii informacyjno-edukacyjnej promującej transplantację pn. Solidarni dla transplantacji.

„Solidarnie dla transplantacji” to kampania informacyjno-edukacyjna Ministerstwa Zdrowia realizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej. Głównym celem akcji jest zwiększenie dostępności leczenia przeszczepami w Polsce i przybliżenie się do europejskich wskaźników w zakresie liczby dokonywanych transplantacji.


By osiągnąć zamierzony efekt zaplanowano działania edukacyjno-informacyjne mające na celu zwiększenie społecznego poparcia dla transplantacji jako metody leczenia. Akcent stawiany jest właśnie na solidarność, bo leczenie za pomocą przeszczepów jest możliwe tylko przy współpracy wielu osób, w tym: dawcy, biorcy i specjalistów. Każdy z nas jest częścią tej metody – każdy z nas może okazać się potrzebującym biorcą, każdy z nas może zostać dawcą.

Kampania kontynuuje i rozwija działania rozpoczęte w 2015 roku pod hasłem „Zgoda na życie”.
Zaplanowane aktywności (m.in. kampania reklamowa w mass mediach, spotkania edukacyjne w szkołach, na uniwersytetach i w seminariach duchownych, spotkania ze specjalistami, wystawy, współpraca z samorządami, przygotowania do obchodów Europejskiego Dnia Donacji 2020) będą realizowane do końca 2020 roku.

Szczegóły kampani znajdują się pod linkiem na stronie www.zgodanazycie.pl 

Wyślij na Facebooka
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót